Informacje

Miał prawie 2,5 promila, spowodował kolizję i uciekł

Koluszkowscy policjanci zatrzymali 45-latka, który kierując seatem w stanie nietrzeźwości uderzył w prawidłowo jadącego fiata. Po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

7 lutego 2023 roku około godziny 18:00 policjanci z koluszkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Różycy przy ulicy Głównej. Patrol ruchu drogowego jadąc na miejsce zauważył stojącego na poboczu rozbitego seata, w którym nikogo nie było. Po chwili na miejscu zjawił się kierowca, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Mundurowi ustalili, że kilkadziesiąt metrów dalej 45-letni kierowca seata spowodował zdarzenie drogowe podczas wymijania samochodu marki Fiat. Kierujący seatem uciekł z miejsca, porzucając dalej samochód. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał  zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Koluszek pod nadzorem prokuratury.

Policjanci przypominają, że alkohol wydłuża czas reakcji, zaburza ostrość widzenia i powoduje problemy z oceną odległości. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy kiedy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu próbuje wsiąść za kierownicę i wezwijmy policyjny patrol!

mł. asp.  Aneta Kotynia

Powrót na górę strony