Informacje

Dzięki obywatelskiej postawie został zatrzymany nietrzeźwy kierowca, który chciał przekupić policjantów

Obywatelska postawa doprowadziła do udaremnienia dalszej jazdy nietrzeźwemu kierującemu fordem. Policjanci zatrzymali 41-latka, który próbował im wręczyć łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

26 lutego 2023 roku tuż przed godziną 22:00 koluszkowski patrol interwencyjny został zaalarmowany, iż w Natolinie w gminie Nowosolna doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało dwóch kierujących zareagowało na niepokojącą jazdę kierującego fordem, za którym jechali. Wykorzystując sytuację, iż mężczyzna zjechał na teren stacji benzynowej zastawili mu drogę odjazdu, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki. Świadkowie wezwali policję. Kiedy mundurowi zjawili się na miejscu ustalili, iż kierującym był 41-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna chwiał się na nogach i czuć było od niego woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas interwencji mężczyzna próbował wręczyć mundurowym 200 złotych i 100 dolarów w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych i "odpuszczenie sprawy". Policjanci natychmiast poinformowali o zaistniałej sytuacji koluszkowskiego oficera dyżurnego. 41-latek został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za dokonanie wręczenia funkcjonariuszom łapówki oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi łódzka prokuratura.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Policjant w granatowym mundurze trzyma za ramię zatrzymanego mężczyznę w zielonej kurtce, obaj stoją za zakratowanymi drzwiami.
Powrót na górę strony