Informacje

Jak wygląda służba w Policji?

Na czym polegają etapy rekrutacji do służby? Wymogi formalne i procedura kwalifikacyjna, co to jest kurs podstawowy? Jak wygląda służba w policyjnym mundurze i jaka jest ścieżka kariery? O tym wszystkim opowiadały koluszkowskie i łódzkie policjantki podczas spotkania z licealistami klas mundurowych w Wiśniowej Górze.

2 marca 2023 roku w liceum ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze odbyło się spotkanie z policjantkami z Wydziału Doboru z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz mundurowymi i pracownikiem zespołu kadr z koluszkowskiej komendy. Spotkania z uczniami klas mundurowych, którzy już niedługo staną przed wyborem swojej przyszłości to doskonały czas aby przybliżyć i zaprezentować na czym polega służba w Policji. Policjantki przybliżyły zainteresowanej młodzieży zasady i etapy naboru do służby. Jak wygląda test wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, komisja lekarska, postępowanie sprawdzające. Mundurowe opowiedziały o kursie podstawowym i własnych doświadczeniach związanych ze służbą w niebieskim mundurze. Co istotne uczniowie klas mundurowych dowiedzieli się jak wiele specjalizacji kryje w sobie służba w Policji. Policjantki opowiadały o najciekawszych aspektach zawodu ale również o trudnych momentach, z którymi spotykają się mundurowi. Jest to zawód bardzo wymagający ale jednocześnie dający wiele satysfakcji. Uczniowie bardzo uważnie słuchali przekazu policjantek i chętnie zadawali pytania. Niektórzy deklarowali duże zainteresowanie służbą w Policji i że w przyszłości planują wstąpić w szeregi formacji.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Trzy policjantki i jedna kobieta stoją na środku klasy w której przed nimi siedzą w ławkach uczniowie klas mundurowych, uczniowie są w czarnych mundurach.
    Wyk: E. Kaniecka
  • Trzy policjantki i jedna kobieta stoją na środku klasy w której przed nimi siedzą w ławkach uczniowie klas mundurowych, uczniowie są w czarnych mundurach.
    Wyk: E. Kaniecka
  • Uczniowie klas mundurowych siedzą w ławkach i patrzą przed siebie na rzutnik, na którym wyświetlany jest film ze stojącymi w dwuszeregu policjantami.
    Wyk: E. Kaniecka
Powrót na górę strony