Informacje

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący z dożywotnim zakazem i bez uprawnień

Policjanci z Andrespola w miniony weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 48-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za co odpowie teraz przed sądem. Łącznie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 47-letni kierujący miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdem i ponad 2 promile alkoholu, może spędzić nawet 2 lata w więzieniu.

4 marca 2023 roku tuż przed południem policjanci z Andrespola patrolując gminę zauważyli mazdę i kierującego nią mężczyznę. Mundurowi mieli podejrzenia, iż może być on nietrzeźwy. Zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało kierował nim 48-letni mieszkaniec gminy Andrespol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadła również dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast pojazd którym kierował nie miał ważnego badania technicznego z uwagi na co został zatrzymany dowód rejestracyjny. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości do 2 lat więzienia. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

5 marca 2023 roku tuż przed północą ten sam policyjny patrol z Andrespola na jednej ze stacji benzynowej zauważył forda, w którym były zaparowane szyby. Policjanci postanowili skontrolować kierującego. Jak się okazało był nim 47-letni łodzianin, którego badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Miał on również zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony