Informacje

Podrobiona odzież, obuwie i galanteria o wartości prawie 200 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej w Łodzi na terenie jednego z największych pasażów handlowych ujawnili osoby sprzedające towar z podrobionymi znakami. Zabezpieczyli towar wartości blisko 200 tysięcy złotych.

30 listopada 2016 roku w godzinach rannych kryminalni po uprzedniej obserwacji skontrolowali wytypowane stoiska w centrum handlowym w Rzgowie. W dwóch z nich funkcjonariusze znaleźli odzież oraz inne wyroby galanterii, które oznaczone były znakami towarowymi znanych producentów. Łącznie w dwóch boksach handlowych zabezpieczono różnego rodzaju wyroby odzieżowe i galanteryjne o szacunkowej wartości bliskiej 200 tysięcy złotych.

Wszystkie osoby obecne w miejscach prowadzonego obrotu zastrzeżonymi towarami, zostały przez policjantów przesłuchane. Teraz zakwestionowane wyroby trafią do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony