Informacje

Kobieto - pozwól sobie pomóc !!! Skorzystaj z pomocy policji !!!

25 listopada w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet ruszyła kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”. Kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.

Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:


- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,
- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,
- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,
- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,
- tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec kobiet.

 

   W kampanii bierze udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach.


Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

Osoby doznające przemocy zwłaszcza tej w rodzinie, bardzo często boją się lub wstydzą poprosić o pomoc, ale trzeba wiedzieć, że jedynym sposobem na zmianę sytuacji jest przerwanie milczenia. Jest to pierwszy krok do przerwania przemocy.

 

Dlatego, też  w siedzibie Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach przy ulicy 11 Listopada 62 F, będzie istniała mozliwość skorzystania z fachowej pomocy policjantów, zajmujących się na codzień tą problematyką.

Specjalne dyżury wyznaczono na dzień :

5 grudzień 2016 r. godz. 10:00 - 14:00 - mł.asp. Aneta  Żyłka-Banaszczyk

7 grudnia 2016 r. godz. 13:00 - 16:00 - sierz. sztab. Marta Marczak

 

Powrót na górę strony