Informacje

Pomóż nam uczynić ulice Europy bezpiecznymi przed świętami

Ponad 60 osób figuruje na stronie www.eumostwanted.eu. Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni - wszyscy skazani lub podejrzani o popełnienia najpoważniejszych przestępstw. Figurujący na liście zabili lub w nieodwracalny sposób zmienili życie swoich ofiar. Każdy z tych przestępców ma status zbiega, uciekają przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny. To sprawia, że ofiary, ich krewni i przyjaciele nie czują się bezpieczni. Pomóżmy im, uczyńmy czas świąteczny bezpieczniejszym przez jak najszybsze złapanie poszukiwanych.

Od momentu uruchomienia listy z końcem stycznia 2016 roku, 24 kryminalistów widniejących na www.eumostwanted.eu zostało już aresztowanych. O wiele więcej jeszcze się ukrywa w Europie. Europejskie organy ścigania ściśle ze sobą współpracują aby ich zatrzymać. Można nam bardzo pomóc, podobnie jak pomagano nam wcześniej. Spośród 24 aresztowanych, 9 było zostało zatrzymanych dzięki uwadze mediów wokół Europe’s Most Wanted oraz przy wykorzystaniu informacji od społeczeństwa.

Zwracamy się z prośbą o pomoc. Od 1 grudnia 2016 roku, w 23 krajach, zespoły Europolu i Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów  (ENFAST) połączą siły, aby ująć najbardziej poszukiwanych przestępców. Przez 23 dni z rzędu, będziemy publikować wizerunek jednego zbiega dziennie, poszukiwanego przez inne państwo członkowskie UE. Każdy z funkcjonariuszy będzie go poszukiwał i dlatego prosimy o pomoc. Co ważniejsze, ofiary, ich krewni i przyjaciele również proszą o wsparcie. Zadziałajmy wspólnie, aby nasz świąteczny czas uczynić bezpieczniejszym poprzez ujęcie poszukiwanych przed rozpoczęciem świąt.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.eumostwanted.eu

(WPiO BK KGP / dm / ms)

Powrót na górę strony