Informacje

Nowi funkcjonariusze koluszkowskiej jednostki

11 maja 2023 roku 60 osób po pozytywnym zaliczeniu wszystkich procesów rekrutacji zostało wcielonych do służby w Policji w województwie łódzkim. Troje z nowo przyjętych policjantów swoją służbę rozpocznie w koluszkowskiej jednostce. Wczoraj odbyło się uroczyste ślubowanie a przed nimi kurs podstawowy i kilkumiesięczny okres adaptacji. Nowo przyjętym funkcjonariuszom życzymy wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

11 maja 2023 roku młodszy inspektor Cezary Kacprzak Komendant Powiatowy Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego spotkał się z nowo przyjętymi funkcjonariuszami. Troje nowych policjantów, którzy spośród 60 nowych adeptów sztuki policyjnej, zostali przydzieleni do służby w koluszkowskiej komendzie. Wśród nich jest jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Nowi funkcjonariusze złożyli już ślubowanie i rozpoczną wkrótce  kurs podstawowy. Po jego zakończeniu czeka ich kilkumiesięczna adaptacja. Komendant złożył nowym funkcjonariuszom serdeczne gratulacje oraz życzył wytrwałości i sukcesów w tej wymagającej służbie. Określił również szereg możliwości rozwoju na jakie mogą liczyć pełniąc służbę w policji. Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30 możesz kontaktować się z osobami, które pokierują Cię co zrobić aby wstąpić w szeregi koluszkowskiej policji.

Zespół  Kadr i Szkolenia
Komendy Powiatowej Policji

powiatu Łódzkiego Wschodniego

95-040 Koluszki, ul. 11-go Listopada 62 F

tel. (47) 842 12 15; tel. (47)  842 12 16

Na 2023 rok zaplanowano przyjęcia w następujących terminach:

    3 lipca,
    23 sierpnia,
    27 października,
    28 grudnia.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Czterech policjantów w granatowych mundurach stoją w rzędzie obok siebie.
    Foto: podkom. Dominik Stanek
  • Czterech policjantów w granatowych mundurach stoi w rzędzie obok siebie.
    Foto: podkom. Dominik Stanek
Powrót na górę strony