Informacje

Uczniowie koluszkowskiej ,,dwójki” z wizytą u policjantów

Komendę Powiatową Policji z siedzibą w Koluszkach odwiedzili uczniowie wraz z wychowawcą Szkoły Podstawowej numer 2. Dzieci zwiedziły jednostkę policji i poznały pracę funkcjonariuszy. Niemałą atrakcją były dla nich radiowóz policyjny, strzelnica oraz siłownia. W trakcie wizyty koluszkowscy mundurowi mówili o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

16 maja 2023 roku do Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego zawitali uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej numer 2 w Koluszkach. Uczniowie wraz z wychowawczynią mieli możliwość zwiedzenia murów komendy i zobaczenia jak funkcjonuje w środku. W wizycie towarzyszyli im policjantami różnych pionów: oficer prasowy, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i ruchu drogowego. Policjanci mówili o szeroko pojętym bezpieczeństwie, szczególnie teraz kiedy zbliżają się wakacje warto przypomnieć najmłodszym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i podczas letniego wypoczynku. Dzieci poznały wyposażenie jakim na co dzień posługują się mundurowi oraz pojazdy, którymi jeżdżą. Dużą atrakcją dla nich był pobyt w niebieskim pokoju, który jest specjalnie stworzony dla takich gości. Dzieciaki czuły się w nim bardzo dobrze, był kolorowy i przytulny. Dużą atrakcją dla najmłodszych był również pobyt na policyjnej siłowni i możliwość skorzystania z bieżni oraz wizyta strzelnicy. Policjanci podczas spotkania z uczniami rozmawiali o zawodzie policjanta, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpiecznym spędzaniu czasu w domu i podczas letniego wypoczynku. Na koniec wszyscy goście otrzymali od mundurowych odblaski, które z pewnością wykorzystają podczas rowerowych wycieczek.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Dwóch policjantów z białymi pasami na biodrach stoi w kolorowym pokoju wraz z kilkoma chłopcami.
  • Grupa dzieci jest w pomieszczeniu siłowni, w którym ustawione są sprzęty do ćwiczeń, obok dzieci stoją umundurowani policjanci i mężczyzna w stroju sportowym.
  • Grupa dzieci jest w pomieszczeniu siłowni, w którym ustawione są sprzęty do ćwiczeń, obok dzieci stoją umundurowani policjanci i mężczyzna w stroju sportowym.
  • Grupa dzieci stoi ustawiona obok siebie w pomieszczeniu strzelnicy, za nimi stoją policjanci w granatowych mundurach.
  • Dzieci wraz z kobietą siedzą przy ustawionych stołach w dużej sali, przed nimi stoją policjanci, wszyscy patrzą na rzutnik gdzie wyświetlany jest film o policji.
  • Dzieci z kobietą stoją w grupie przed budynkiem obok którego stoją zaparkowane radiowozy policyjne a za dziećmi stoi czterech policjantów i jedna policjantka.
Powrót na górę strony