Informacje

,,Teraz każdy senior wie, jak po drodze ruszać się …”

Policjanci z koluszkowskiej komendy prowadzą cykl spotkań z osobami w wieku senioralnym, w trakcie których przekazują informację z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. W okresie nadchodzących świąt apelują do osób starszych by wykorzystały swój autorytet i nie dopuściły do sytuacji, w której ich bliscy wsiądą za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu

Spotkania z seniorami odbyły się w dniach 6 i 7 grudnia br. Do pierwszego spotkania doszło w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Koluszkach i uczestniczyli w nim abiturienci Uniwersytetu III Wieku. Moderatorami spotkania był Rzecznik Prasowy KPP Łódź-Wschód mł.asp. Grzegorz Stasiak oraz Kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego WRD KPP Łódź-Wschód mł.asp. Norbert Wójcik będący instruktorem nauki jazdy oraz laureatem XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjant Ruchu Drogowego 2016” gdzie uzyskał wynik najlepszego w Polsce w konkurencji jazdy sprawnościowej samochodem osobowym.

Kolejne zaś miało miejsce w siedzibie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Gałkowa Dużego w dniu 7 grudnia 2016r. Z grupą kilkudziesięciu członków KERiI spotkał się rzecznik prasowy oraz pełniący obowiązki dzielnicowego Rejonu III mł.asp. Roman Wachowiec.

         Mundurowi przedstawili uczestnikom spotkań zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz aktualne statystyki zdarzeń drogowych na terenie powiatu, województwa oraz kraju. Odpowiadali seniorom na nurtujące ich pytania z zakresu uczestnictwa w ruchu drogowym oraz namawiali do noszenia elementów odblaskowych.

Zapoznali również z zasadą funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której można informować policję o różnych zagrożeniach, również tych związanych bezpośrednio z ruchem drogowym.  

Ponadto apelowali by w trakcie rodzinnych spotkań w okresie świątecznym, namawiali młodych kierowców do zdjęcia nogi z gazu i uświadomili im, że ,,lepiej dojechać chwilę później -  ale jednak dojechać…”.  Prosili by uczestnicy spotkań przy wykorzystaniu własnego autorytetu, nie dopuściły do sytuacji, w której ich bliscy wsiądą za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

         Na koniec spotkań wszyscy obecni otrzymali od policjantów odblaskowe opaski, które będąc używane przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. 

Powrót na górę strony