Informacje

Rozmowy z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze

Policjanci odwiedzili uczniów Filii Szkoły Podstawowej w Kurowicach z/s w Woli Rakowej, by porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci brały bardzo aktywny udział w spotkaniu i zadawały pytania związane właśnie z tym zagadnieniem. Był również czas by obejrzeć policyjny radiowóz i zapozować do wspólnego zdjęcia.

W spotkaniu uczestniczył dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rzgowie st.asp. Sebastian  Swaczyna oraz rzecznik koluszkowskiej komendy mł.asp. Grzegorz Stasiak. Praktycznie całość spotkania poświęcona została na omówienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Starsze dzieci miały sposobność sobie przypomnieć a młodsze dowiedzieć jak należy przechodzić przez przejście dla pieszych oraz czego nie wolno robić podczas jazdy samochodem. Zademonstrowano maluchom jak ważne dla ich bezpieczeństwa są samochodowe foteliki, podkładki, pasy bezpieczeństwa oraz odblaski.

Ważnym bowiem jest by prawidłowe nawyki uczestnictwa w ruchu drogowym nabywać już od najmłodszych lat.

Dzieci miały również możliwość wsiąść do policyjnego radiowozu, obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez policję oraz zapozować do wspólnego zdjęcia.   

Powrót na górę strony