Informacje

Kolejne ,,podróbki” nie trafią na rynek

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej w Łodzi na terenie jednego z największych centrów handlowych w Europie, ujawnili osoby sprzedające wyroby odzieżowe, galanteryjne i zegarki z podrobionymi znakami towarowymi. Wstępne straty właścicieli poszczególnych znaków towarowych oszacowano na kwotę ponad 800 tysięcy złotych.

7 grudnia 2016 roku, kryminalni, którzy uzyskali we wcześniejszym czasie informację o handlu podrobionymi towarami, skontrolowali wytypowane stoiska w centrum handlowym w Rzgowie. W obu pomieszczeniach, funkcjonariusze znaleźli odzież, zegarki i wyroby galanteryjne, które oznaczone były znakami towarowymi znanych producentów. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych, oszacował wstępne straty pokrzywdzonych jakimi są właściciele poszczególnych znaków na łączną kwotę 803 tysięcy złotych.

W sprawie zatrzymano 39 – letniego mężczyznę będącego właścicielem boksu. Wszystkie osoby obecne w miejscach prowadzonego obrotu zastrzeżonymi towarami, zostały przez policjantów przesłuchane. Zakwestionowane wyroby trafią teraz do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Dochodzenie w przedmiotowej sprawie, prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego koluszkowskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach. 

Powrót na górę strony