Informacje

Przekroczył prędkość - okazało się, że jest pijany

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Tuszynie do kontroli drogowej kierującego peugeotem, który pędził 83 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

3 czerwca 2023 roku około godziny 9:00 w Tuszynie policjanci ruchu drogowego zauważyli pędzącego peugeota w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, co potwierdziło badanie trzeźwości. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierował samochodem mając blisko 1,5 promila w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Za przekroczenie prędkości powyżej 30 km/h grozi mandat w wysokości 800 złotych i 9 punktów karnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Policjanci przypominają! Alkohol wydłuża czas reakcji, zaburza ostrość widzenia i powoduje problemy z oceną odległości. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy kiedy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu próbuje wsiąść za kierownicę i wezwijmy policyjny patrol!
Nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony