Informacje

Koluszkowscy policjanci przeprowadzają egzaminy na kartę rowerową

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają egzaminy na kartę rowerową w szkołach podstawowych na terenie powiatu łódzkiego wschodniego. Oceniają wiedzę uczniów i umiejętności poruszania się na rowerze. Rozmawiają także z użytkownikami jednośladów na temat przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, szczególnie kiedy poruszają się jednośladami.

6 czerwca 2023 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego przeprowadzili w Rzgowie egzamin na kartę rowerową. Egzamin odbywał się na terenie szkoły podstawowej. Policjanci sprawdzali wiedzę uczniów oraz umiejętności jazdy rowerem po wyznaczonych trasach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością obowiązujących przepisówruchu drogowego i znaków drogowych. To dopiero początek przeprowadzanych egzaminów, będą się one odbywać w szkołach na terenie całego powiatu pod okiem mundurowych.
Spotkanie policjantów z najmłodszymi użytkownikami dróg jest też okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa na drodze. Szczególnie tuż przed zbliżającymi się wakacjami mundurowi podkreślali jak ważne jest prawidłowe poruszanie się rowerem i prawidłowe wyposażenia jednośladu. Niejednokrotnie dzieci będą wyruszać na wycieczki rowerowe. Najważniejsze jest to by zawsze dbały o swoje bezpieczeństwo.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant i policjantka w żółtych kamizelkach i białych czapkach stoją przy grupie dzieci ustawieni do zdjęcia.
  • Policjant stoi przed grupą dzieci, na rękach ma założone białe rękawiczki.
  • Dwójka policjantów stoi odwrócona tyłem, stoją przodem do czterech chłopców.
Powrót na górę strony