Informacje

Promowali służbę w niebieskim mundurze i mówili o wakacyjnym bezpieczeństwie

Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego wiedzą, że profilaktyka to najlepsza droga do bezpieczeństwa. W dniu rozpoczęcia wakacji i tegorocznego sezonu korzystania z kąpielisk, spotkali się z mieszkańcami powiatu, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa panujące nad wodą. Jest to też doskonała okazja na promowanie zawodu policjanta. Mundurowi opowiadają o służbie w niebieskim mundurze, dzielą się swoimi doświadczeniami, prezentują policyjny sprzęt.

23 czerwca 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pojawili się w Żerominie w gminie Tuszyn gdzie odbywało się powitanie lata. Policjanci prowadzili spotkania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku, szczególnie takiego, który odbywa się w rejonach akwenów. Uczestniczyli w przedsięwzięciu organizowanym na terenie powiatu aby spotykać się z mieszkańcami i rozmawiać o bezpieczeństwie jak i służbie w niebieskim mundurze. Mundurowi podczas rozmów z osobami zainteresowanymi służbą w niebieskim mundurze dzielili się swoimi doświadczeniami, prezentowali codzienne umundurowanie i policyjny sprzęt. Omówili zasady rekrutacji i jakie należy podjąć kroki w tym zakresie. W rozmowach z mieszkańcami mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Apelowali również o zdrowy rozsądek i powstrzymywanie się od brawurowych zachowań, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo nas wszystkich.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Czterech policjantów stoi pod granatowym namiotem na którym jest napis Komenda Powiatowa Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego. Obok namiotu stoi policyjny radiowóz i motocykl.
  • Policjanci rozmawiają z kobietą i mężczyzną, którzy do zdjęcia odwróceni są tyłem, policjanci się uśmiechają.
  • Policjant zakłada biały kask na głowę chłopca, który siedzi na policyjnym motocyklu.
Powrót na górę strony