Informacje

Nie dajmy szansy złodziejowi! Apelują policjanci!

Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaką może być włamanie. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pojawiają się wszędzie tam, gdzie mogą do nich dotrzeć i przypomnieć o tym, że zgromadzony dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja i trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem kryminalnym, które pociąga za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Policjanci,  w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu Łódzkiego Wschodniego pojawiają się wszędzie tam, gdzie mogą do nich dotrzeć i przypomnieć o tym, że zgromadzony dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja i trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności. Szczególnie dzielnicowi nawiązują współpracę z instytucjami, którym również zależy na bezpieczeństwie mieszkańców, aby wspólnymi siłami dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, przestrzec przed czyhającymi niebezpieczeństwami i podpowiedzieć, jak właściwie zabezpieczyć swoje mienie, szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów.
Policjanci przypominają! Nie dajmy szans włamywaczom!
Przed wyjazdem na urlop poprośmy sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu na przykład pod wycieraczką czy doniczką. Pamiętajmy również, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych. Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Choć zabezpieczenie może być kosztowne, zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania! Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie. Pamiętajmy, aby zawsze zabezpieczać dom przed wyjazdem. Niespodzianki na urlopie - TYLKO pozytywne!

 

 

Powrót na górę strony