Informacje

Wakacyjne bezpieczeństwo i promocja zawodu policjantów i strażaków w Lisowicach

Policjanci i strażacy z powiatu Łódzkiego Wschodniego w okresie wakacyjnym spotykają się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi aby promować bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Tym razem mundurowi działania prowadzili na terenie obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego w Lisowicach gdzie podczas spotkań ze społeczeństwem instruowali i przypominali jak ważne są zasady bezpieczeństwa wypoczywając nad wodą, w górach czy w domu. Opowiadali również o służbie w niebieskim mundurze i na czym polega ich codzienna praca.

Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do odpoczynku nad wodą, jednak nigdy nie zapominajmy o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. 23 lipca 2023 roku policjanci i strażacy z powiatu Łódzkiego Wschodniego przeprowadzili wspólne działania na terenie obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego w Lisowicach w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczne wakacje” i ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi mówili o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania na terenach przywodnych i bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Policjanci i strażacy przede wszystkim dbają o poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą. Przypominają również o niebezpieczeństwach jakie nam grożą kiedy zapominamy o zdrowym rozsądku. Policjanci przy swoim stanowisku prezentowali policyjny sprzęt i radiowozy, osobom zainteresowanym służbą w niebieskim mundurze przybliżyli wszystkie szczeble rekrutacji i doboru do służby w Policji. Mundurowi odpowiadali na wszelkie pytania związane z doborem do służby. Opowiadali na czym on polega, czym zajmują się w codziennej służbie policjanci pionu prewencji, kryminalnego oraz ruchu drogowego.
Z mieszkańcami dzielnicowy rozmawiał przede wszystkim o bezpieczeństwie w ramach kampanii ,,Stop włamaniom do domów" oraz ,,Seniorze nie daj się oszukać". Takie spotkania są zawsze doskonałym momentem na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa mieszkańców i uczulenie ich na zagrożenia na jakie są narażeni. Policjanci przypominali również o korzystaniu przez mieszkańców z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Czerwony namiot straży pożarnej i niebieski policji rozstawione obok siebie, przy namiotach zaparkowane są radiowozy i stoją strażacy i policjanci.
  • Czerwony namiot straży pożarnej i niebieski policji rozstawione obok siebie, przy namiotach zaparkowane są radiowozy i stoją strażacy i policjanci.
  • Policjant i policjantka stoją przy radiowozach a przy nich stoją dzieci.
  • Policjant i policjantka stoją przy radiowozach a przy nich stoją dzieci.
Powrót na górę strony