Informacje

Narkotyki na wycieraczce i w popielniczce

Koluszkowscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali w Koluszkach i gminie Andrespol 4 osoby, przy których znaleźli marihuanę, mefedron, tabletki ecstasy i opioidy. Były to osoby w wieku od 19 do 21 lat, wszyscy usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania w tych sprawach prowadzą koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Koluszkowscy policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 4 sierpnia 2023 roku w Wiśniowej Górze zauważyli zaparkowanego fiata na poboczu drogi. Ich doskonałe doświadczenie zawodowe nie uśpiło ich czujności. Przeczuwali, iż osoby znajdujące się w samochodzie mogą mieć przy sobie narkotyki. Jak się okazało dwóch 21-latków z Łodzi i Pabianic w samochodzie na wycieraczce miało mefedron i marihuanę. W popielniczce samochodowej policjanci znaleźli torebki foliowe z suszem. Mężczyźni zostali zatrzymani a chwilę po nich została również zatrzymana 20-letnia partnerka jednego z nich. W ich miejscu zamieszkania w Łodzi para ukrywała w kuchni również marihuanę i tabletki ekstasy i opioidów. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 34 gramy mefedronu i marihuany oraz 35 tabletek ekstasy i opioidów. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
5 sierpnia 2023 roku około godziny 19:00 w Koluszkach policyjny patrol zauważył grupę 4 młodych osób wychodzących z zarośli, gdzie na widok mundurowych zaczęli zachowywać się nerwowo. Policjanci postanowili skontrolować te osoby. Podczas legitymowania 19-latka zachowywała się w sposób wskazujący, iż może być pod wpływem narkotyków. Sama przyznała się, iż ma przy sobie marihuanę. Została zatrzymana. Usłyszała już zarzut posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat więzienia. Postępowania w tych sprawach prowadzą koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Narkotyki leżą na stole zapakowane w foliowe torebki.
  • Policjant  w żółtej kamizelce z napisem Policja.
Powrót na górę strony