Informacje

Letni wypoczynek pod okiem dzielnicowego i przedstawicieli innych służb

Wspólne działania profilaktyczne ,,Bezpieczne wakacje” prowadzone przez koluszkowskiego dzielnicowego i profilaktyka wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej, Straży Leśnej oraz Służbą Ochrony Kolei promują właściwe zachowania podczas letniego wypoczynku. Mundurowi spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanymi z Koluszkach aby przybliżyć dzieciom zagrożenia na jakie jesteśmy wszyscy narażeni oraz przypomnieć zasady bezpieczeństwa.

7 lipca 2023 roku policjanci z Koluszek przy współpracy ze strażakami, funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Służbą Ochrony Kolei zorganizowali spotkanie profilaktyczne z młodzieżą uczestniczącą w półkoloniach organizowanych na terenie miasta. Celem mundurowych jest przede wszystkim promowanie właściwych zachowań na akwenach, ograniczenie wypadków utonięć i przybliżenie zasad bezpiecznej kąpieli. Dzielnicowy przybliżyli uczniom zagrożenia na jakie wszyscy jesteśmy narażeni kiedy zapominamy o zdrowym rozsądku podczas zabawy i wypoczynku. Jak uchronić się przed nieszczęśliwymi wypadkami i jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, w domu, w lesie, w górach. Mundurowi przypominali również jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz o tym jak ważne jest informowanie rodziców czy opiekunów gdzie spędzamy wolny czas i z kim. Policyjny profilaktyk poruszył również temat ,,używek" i niebezpiecznych substancji oraz bezpieczeństwa w sieci. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drodze jako piesi czy też użytkownicy rowerów, hulajnóg czy rolek oraz bezpiecznego poruszania się w rejonie przejazdów kolejowych.
Tuż przed ostatnim dzwonkiem oznaczającym rozpoczęcie wakacji mundurowi z wielkim zaangażowaniem próbują przekazać zasady bezpieczeństwa młodym ludziom. Cel jest jeden, abyśmy po wakacjach wszyscy spotkali się cali i zdrowi. Bezpiecznych wakacji!
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjantka i policjant stoją na środku sali a przed nimi siedzi grupa młodych ludzi.
  • Grupa dzieci siedzi na ławkach za nimi ustawieni są mundurowi.
Powrót na górę strony