Informacje

Działania ,,Prędkość” na terenie powiatu Łódzkiego Wschodniego

14 września 2023 roku koluszkowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Prędkość". Funkcjonariusze nadzorem objęli drogi krajowe i wojewódzkie na terenie powiatu Łódzkiego Wschodniego. Podczas działań mundurowi ujawnili 36 przypadków przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 1 wykroczenie dotyczące niekorzystania z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci na terenie powiatu Łódzkiego Wschodniego przeprowadzili akcję ,,Prędkość”, która trwała w całym województwie łódzkim. Głównym jej celem było przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podczas trwającej akcji koluszkowscy policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 37 wykroczeń w tym aż 36 przekroczeń prędkości.
Policjanci apelują! Prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Brawura nie jest dobrym doradcą. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Wybierając sposób dotarcia do celu nie kierujmy się czasem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Policjantka w żółtej kamizelce stoi przy drodze i mierzy prędkość, ulicą przejeżdźają samochody.
  • Policjantka w żółtej kamizelce stoi przy drodze i mierzy prędkość, ulicą przejeżdźają samochody.
  • Policjantka odwrócona bokiem przykłada niebieskie urządzenie do pomiaru prędkości do twarzy.
Powrót na górę strony