Informacje

ROADPOL Safety Days w powiecie Łódzkim Wschodnim

Policjanci wydziału ruchu drogowego koluszkowskiej komendy w trwającym Europejskim Tygodniu Mobilności prowadzą działania ,,Prędkość” na drogach powiatu Łódzkiego Wschodniego. Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Od 16 do 22 września 2023 roku trwa ROADPOL Safety Days. Są to działania policjantów oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero wypadków śmiertelnych w wypadkach drogowych. 20 września 2023 roku policjanci na drogach powiatu Łódzkiego Wschodniego prowadzą działania ,,Prędkość”. Mundurowi  skupiają  się szczególnie na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Policjanci przypominają, jak ważna jest jazda z tak zwaną „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.
Policjanci apelują! Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego są zobowiązani dbać o bezpieczeństwo na drogach. Kierujący pojazdami siadając za kierownicę pojazdu powinni mieć świadomość, że odpowiadają nie tylko za siebie, ale również  za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu eliminowanie z ruchu piratów drogowych będą kontynuowane. Takie akcje były i będą organizowane na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach o dużym natężeniu ruchu, ponieważ to właśnie na tych drogach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Niestety, nadal jak wskazują  policyjne statystyki, wielu kierujących łamie przepisy i znacznie przekracza prędkość nie zważając na  konsekwencje swoich czynów.

mł.asp. Aneta Kotynia

  • Policjant w żółtej kamizelce stoi na środku drogi i pokazuje lewą ręką aby zjechać na pobocze.
  • Policjant podchodzi do białego busa.
  • Policjant trzyma przy twarzy urządzenie służące do pomiaru prędkości.
Powrót na górę strony