Informacje

Nietrzeźwy na hulajnodze zauważony przez policjantów

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zauważyli podejrzanie jadącego mężczyznę na hulajnodze. Jego tor jazdy wskazywał, iż może on być pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia były słuszne, ponieważ 39-latek w Andrespolu kierował hulajnogą mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

11 października 2023 roku około godziny 17:30 w Andrespolu koluszkowscy policjanci ruchu drogowego kończąc czynności na miejscu zdarzenia drogowego zauważyli podejrzanie jadącego mężczyznę na hulajnodze. Jego tor jazdy wskazywał, iż może on być pod wpływem alkoholu, jechał w kierunku stojącego patrolu. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli, jak się okazało 39-letni łodzianin kierował hulajnogą mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Policjanci apelują aby każdorazowo, niezależnie od rodzaju pojazdu którym się poruszamy po drodze, zachowywać się rozważnie i zgodnie z przepisami. Nigdy nie decydujmy się na jazdę na podwójnym gazie i reagujmy gdy jesteśmy świadkami takich praktyk. Ostrożność oraz zasada ograniczonego zaufania może wpłynąć na nasze bezpieczeństwo.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż pojazd mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych”.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant w żółtej kamizelce stoi przy radiowozie.
Powrót na górę strony