Informacje

Podsumowanie działań ,,Prędkość" w powiecie Łódzkim Wschodnim

23 października 2023 roku koluszkowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania ponadpowiatowe "Prędkość" na drogach powiatu Łódzkiego Wschodniego. Funkcjonariusze nadzorem objęli drogi krajowe i wojewódzkie. W akcji wzięli udział policjanci z Koluszek, Piotrkowa Trybunalskiego, Zgierza, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi.

Policjanci na terenie powiatu Łódzkiego Wschodniego przeprowadzili akcję ,,Prędkość”. Głównym jej celem było przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podczas trwającej akcji koluszkowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 93 kontrole drogowe gdzie ujawnili 73 wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci pracowali przy 3 zdarzeniach drogowych.
Policjanci apelują! Prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Brawura nie jest dobrym doradcą. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Wybierając sposób dotarcia do celu nie kierujmy się czasem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant stoi przy drodze i mierzy prędkość.
  • Policjant stoi przy drodze i mierzy prędkość.
  • Policjant stoi przy drodze i mierzy prędkość.
Powrót na górę strony