Informacje

Koluszkowski dzielnicowy zatrzymał poszukiwanych

Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, aby nie uniknęły odpowiedzialności karnej, które należą do zadań policjantów z powiatu Łódzkiego Wschodniego. Koluszkowski dzielnicowy dotarł do 2 ukrywających się mężczyzn w wieku 34 i 37 lat. Tego samego dnia policjanci zatrzymali w Tuszynie 51-latka ukrywającego się przed organami ścigania. Teraz wszyscy odbędą zaległą karę pozbawienia wolności.

30 listopada 2023 roku w gminie Koluszki dzielnicowy po ustaleniu szeregu informacji dotarł do poszukiwanego 34-latka, który akurat wykonywał prace dorywcze. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, teraz najbliższy czas spędzi za kratkami odbywając zaległą karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Kilka dni wcześniej ten sam dzielnicowy w gminie Koluszki mając doskonałe rozeznanie w środowisku przestępczym zatrzymał do kontroli kierującego volvo, którego pasażerem był poszukiwany 37-letni koluszkowianin. Na swoim sumieniu również miał przestępstwa narkotykowe i do odbycia zaległą karę więzienia. Mężczyźni byli poszukiwani przez sąd w Brzezinach.
30 listopada 2023 roku w gminie Tuszyn policjanci dotarli do 51–latka, który ukrywał się przed organami ścigania za złamanie sądowego zakazu i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz najbliższe miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.
Podstawy poszukiwań są różne, listy gończe, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, na innych ,,wpadają” podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby ,,nie wpaść” w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości.
młodszy aspirant Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony