Informacje

,,Nie krzywdź” – o skutkach przemocy rówieśniczej rozmawiali z uczniami policjanci

O tym jak mogą być tragiczne skutki przemocy rówieśniczej i ,,hejtowania” innej osoby rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Tuszynie policjanci. Mundurowi apelowali do słuchaczy o to aby zawsze reagować na takie zachowania, pomóc osobie, która staje się ofiarą w grupie rówieśniczej. Policjanci informowali również, o odpowiedzialności prawnej młodych ludzi.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie podczas spotkania z uczniami poruszyli aspekty prawne dotyczące hejtu w sieci. Policjanci przedstawili czym jest hejt i jakie formy może przybierać oraz jak reagować na mowę nienawiści w wirtualnym świecie. Mundurowi omówili jakie konsekwencje prawne można ponieść za wpisy czy komentarze pełne nienawiści i agresji wobec drugiej osoby. Wskazali również, że nękanie, szantażowanie, publikowanie lub rozsyłanie kompromitujących informacji, zdjęć lub filmów nie jest bezkarne, a sprawcy takich czynów tylko pozornie są anonimowi. Policjanci omówili z młodymi ludźmi co zrobić i gdzie zgłosić się o pomoc w przypadku gdy będą świadkami, czy też ofiarami tego typu zjawiska. Aby ograniczyć skale mowy nienawiści i hejtu tuszyńscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą Szkoły Podstawowej w Tuszynie.
Internet stał się częścią naszego życia i jest bardzo pomocy w wielu jego aspektach. Niestety coraz częściej w świecie wirtualnym możemy się spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi. W życiu codziennym młodzi ludzie często mają do czynienia z sytuacjami, które mają na celu ośmieszanie, gnębienie lub obrażanie. Hejt jest negatywnym zjawiskiem, które może przybierać różne formy. To nie tylko słowa, ale także memy, zmodyfikowane nagrania czy zdjęcia, to także używanie prześmiewczych określeń.

młodszy aspirant Aneta Kotynia

 

  • Dwóch policjantów i policjantka stoją na środku klasy, w której przy ławkach siedzą młodzi ludzie.
  • Dwóch policjantów i policjantka stoją na środku klasy, w której przy ławkach siedzą młodzi ludzie.
  • Dwóch policjantów i policjantka stoją na środku klasy, w której przy ławkach siedzą młodzi ludzie.
Powrót na górę strony