Informacje

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego z czynnym zakazem sądowym

Patrol z Koluszek zatrzymał 40-letniego kierującego fordem, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał czynny zakaz sądowy kierowania pojazdami. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia 2024 roku tuż przed godziną 10:00 patrol z Koluszek na ulicy 11 Listopada zauważył forda. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, który mógł być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast przystąpili do kontroli. Badanie stanu trzeźwości u 40-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna miał jeszcze zakaz sądowy kierowania pojazdami. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koluszkowscy policjanci.
Policjanci apelują! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu jest przestępstwem! Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Pamiętajmy także, że tak nieodpowiedzialne zachowanie może być tragiczne w skutkach. Kiedy widzimy osobę nietrzeźwą zamierzająca wsiąść za kierownicę samochodu, zawsze o takim fakcie należy zawiadomić policję i w miarę możliwości uniemożliwić jej jazdę. Przypomnijmy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji!
młodszy aspirant Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony