Informacje

Przekroczył prędkość ,,na podwójnym gazie”

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 64-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało mężczyzna kierował citroenem mając prawie 1,5 promila w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

10 stycznia 2024 roku około godziny 8:30 koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w gminie Nowosolna kierującego citroenem. Przekroczył on dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 27 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Jak się okazało badanie trzeźwości 64-letniego mieszkańca Łodzi wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koluszkowscy policjanci.

Policjanci przypominają! Alkohol wydłuża czas reakcji, zaburza ostrość widzenia i powoduje problemy z oceną odległości. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy kiedy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu próbuje wsiąść za kierownicę i wezwijmy policyjny patrol!
Nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym.

młodszy aspirant Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony