Informacje

Święto Służby Cywilnej - życzenia dla pracowników od kierownictwa powiatu Łódzkiego Wschodniego

Inspektor Cezary Kacprzak Komendant Powiatowy Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego wraz z zastępcą młodszym inspektorem Sebastianem Augustyniakiem składają wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Służby Cywilnej.

Święto Służby Cywilnej przypada na dzień 17 lutego. Pracownicy Policji w powiecie Łódzkim Wschodnim odgrywają bardzo ważną rolę każdego dnia. Ich praca jest tak samo ważna i cenna oraz pozwala na sprawne funkcjonowanie całej jednostki. Komendant Powiatowy Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego insp. Cezary Kacprzak wraz z zastępcą mł. insp. Sebastianem Augustyniakiem skierowali życzenia do wszystkich pracowników służby cywilnej: ,,Dziękujemy za Wasz codzienny profesjonalizm, zaangażowanie, poświęcenie i wsparcie. Życzymy Państwu samych sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym. Satysfakcji z pełnionej służby. Jesteście częścią naszej policyjnej rodziny i dziękujemy Wam za Wasz codzienny trud i ciężką oraz odpowiedzialną pracę, która odgrywa bardzo ważną rolę w całym funkcjonowaniu jednostki.”

Państwowa służba cywilna ustanowiona została 17 lutego 1922 roku. Od początku pracownikom cywilnym stawiano wysokie wymagania kompetencyjne oraz ideowo-morale. Ustawa z dnia 17 lutego 1922 roku o państwowej służbie cywilnej była pierwszą kompleksową regulacją dotyczącą służby cywilnej i określała najważniejsze grupy zawodowe tworzące służbę cywilną oraz obowiązki i uprawnienia urzędników II RP. Dzień Służby Cywilnej obchodzony jest od 2000 roku, do ubiegłego roku przypadało w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Od 2024 roku obchodzone jest 17 lutego.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony