Informacje

Usłyszał 140 zarzutów

Posłużył się cudzą kartą płatniczą i przy jej użyciu dokonał 140 transakcji. W ten sposób włamał się na konto prawowitego właściciela uszczuplając je o kilkanaście tysięcy złotych. Koluszkowscy kryminalni namierzyli i zatrzymali 60-letniego mieszkańca Łodzi. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem na konto bankowe co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Koluszkowscy kryminalni od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Ich skrupulatne ustalenia doprowadziły ich do Łodzi, gdzie 27 lutego 2024 roku zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Jak się okazało posługiwał się on cudzą kartą płatniczą aż 140 razy dokonując transakcji poprzez płatność zbliżeniową w wielu punktach handlowych na terenie Łodzi. Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił dowieść, iż 60-latek posługiwał się cudzą kartą płatniczą włamując się na konto prawowitego właściciela uszczuplając je o blisko 17 000 złotych. Nieuczciwy mieszkaniec Łodzi usłyszał już 140 zarzutów kradzieży z włamaniem co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.
Policjanci przypominają, aby być ostrożnym przy korzystaniu z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Policjant prowadzi mężczyznę w czerwonej kurtce.
  • Policjant stoi przy samochodzie do którego wsiada mężczyzna w czerwonej kurtce.
Powrót na górę strony