Informacje

Siła jest Kobietą

Policjantki na różnych stanowiskach, w różnych korpusach, o różnych temperamentach, codziennie pełnią służbę w niebieskim mundurze. Stanowią niemały procent w szeregach Policji i zgodnie z rotą ślubowania każdego dnia służą społeczeństwu. Z okazji Dnia Kobiet dzisiaj o kobietach w mundurze.

W Komendzie Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz jednostkach podległych aktualnie służbę pełnią 32 funkcjonariuszki, a 27 kobiet zatrudnionych jest na etatach cywilnych. Różnią się stażem służby, stopniem i rodzajem wykonywanych zadań. Wszystkie są silne, stanowcze i zdecydowane, a jednocześnie delikatne, subtelne i pełne empatii. Tak można określić kobiety, które podjęły służbę w niebieskim mundurze. Kobiety nie tylko są częścią jednej z największych formacji jaką jest Policja, ale też zajmują w niej wysokie kierownicze stanowiska zdecydowanie zaprzeczając powiedzeniu „słaba płeć”. Na równi z mężczyznami muszą być odporne na stres, dobrze radzić sobie w sytuacjach trudnych i niejednokrotnie emanować umiejętnościami przywódczymi. Jak mówią jest to trudny zawód, bardzo wymagający a jednocześnie dający wiele satysfakcji. Każdego dnia patrolują ulice, podejmują interwencje, przeprowadzają kontrole drogowe, zabezpieczają miejsce zdarzenia, zatrzymują osoby poszukiwane, szukają zaginionych. Pracują przy rozpracowywaniu i ustalaniu sprawców przestępstw. Uczestniczą w zabezpieczeniach imprez masowych, konwojują zatrzymanych, wspierają ofiary przemocy oraz pracują z dziećmi i młodzieżą. Ich kompetencje, odwaga i rzetelność wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu Łódzkiego Wschodniego. Bardzo często praca jest ich pasją, bez której nie wyobrażają sobie życia, a satysfakcja z dobrze wykonanych obowiązków rekompensuje cały trud.
Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom wszelkiej pomyślności, zdrowia, realizacji życiowych planów i marzeń oraz czerpania satysfakcji z codziennych działań. Każdego dnia wsparcia i zrozumienia najbliższych Wam osób.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjantka siedzi w radiowozie.
  • policjantki i inne kobiety stoją obok siebie.
  • policjantki i inne kobiety stoją obok siebie.
  • policjantki i inne kobiety stoją obok siebie.
  • policjantki i inne kobiety stoją obok siebie.
  • Dwie kobiety siedzą przy biurku.
  • Grupa kobiet obok siebie siedzi i stoi przy napisie policja.
  • policjantki i inne kobiety stoją obok siebie.
  • Dwie kobiety siedzą przy biurku, obok nich stoją 3 kobiety.
  • Zrzut kilku zdjęć na niebieskim tle, zdjęcia przedstawiają kobiety i policjantki w mundurach.
Powrót na górę strony