Informacje

Mgły - policjanci apelują o ostrożność!

W ostatnich dniach pojawiły się gęste mgły, przez które widoczność jest znaczenie ograniczona. Apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że w takich warunkach prędkość dopuszczalna przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną. Zwracajmy także uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni.

Policjanci w powiecie Łódzkim Wschodnim apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Gęsta mgła, która pojawiła się na drogach naszego powiatu w znacznym stopniu ogranicza widoczność. W takich sytuacjach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących się na drodze. Podczas mgły nie do końca należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki, powinniśmy jechać znacznie wolniej. W gęstej mgle szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie, ponieważ przy słabej widoczności nie będziemy całkowicie pewni, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża jakiś pojazd.
Szczególną uwagę należy zwrócić także na pieszych i rowerzystów, gdyż w takich warunkach są jeszcze bardziej niewidoczni. Piesi natomiast powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków ich widoczność jest znacznie ograniczona i nawet w obszarze zabudowanym powinni korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o naszym bezpieczeństwie.
mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony