Informacje

I etap turnieju szkół średnich rozstrzygnięty

W tegorocznym eliminacjach powiatowych dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pierwsze miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze. Teraz uczniowie będą reprezentować swoją placówkę a zarazem powiat Łódzki Wschodni w finale wojewódzkim na terenie MOSIR w Łodzi.

14 marca 2024 roku w hali sportowej szkoły w Wiśniowej Górze odbył się I etap turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W zawodach brali udział czteroosobowe drużyny ze szkół średnich składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Do eliminacji powiatowych przystąpili uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Koluszkach i Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze. Po uroczystym rozpoczęciu reprezentanci swoich szkół przystąpili do testu sprawności fizycznej, gdzie indywidualnie pokonywali tor przeszkód. Kolejnym etapem był test wiedzy, gdzie każda z drużyn wspólnie rozwiązywała test składający się z 30 pytań z zakresu m.in. Ustawy o Policji, a także znajomości przepisów ruchu drogowego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji oraz komisja konkursowa, która po zsumowaniu punktów wyłoniła zwycięzców.
I miejsce zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze,
II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Koluszkach.

Uczestnikom turnieju pogratulowali i wręczyli nagrody: Komendant Powiatowy Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego insp. Cezary Kacprzak, przedstawicielka Starostwa Powiatowego Pani Zofia Sójka oraz dyrektor szkoły Pani Ilona Janowska.
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Urząd Gminy w Andrespolu..
Zwycięzcy wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 12 kwietnia na terenie MOSIR w Łodzi przy ulicy Stanisława Małachowskiego.
Dziękujemy fundatorom nagród, opiekunom drużyn i uczniom biorącym udział w konkursie, a także Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze za możliwość przeprowadzenia turnieju w tej placówce.

Zdjęcia wykonała E. Kaniecka
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant stoi przy chłopcu pokonującym tor przeszkód.
  • Uczeń pokonuje tor przeszkód.
  • Uczeń pokonuje tor przeszkód.
  • Uczeń pokonuje tor przeszkód.
  • Uczeń pokonuje tor przeszkód.
  • Uczniowie w 4 osobowych grupach siedzą przy dwóch stolikach, przed nimi stoi policjantka.
  • Komendant Policji wyciąga rękę w geście gratulacji do młodzieży która stoi obok niego.
  • Na hali sportowej ustawione są dwie drużyny uczniów w mundurach, przed nimi stoi policjantka a obok nich stoją kobiety i policjanci w mundurach.
  • Drużyny uczniów stoją obok siebie, przy nich są ustawieni nauczyciele i policjanci.
Powrót na górę strony