Informacje

Urocze podziękowania dla policjantów

Do Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Koluszkach wpłynęły urocze podziękowania w formie ilustracji od dziecka, któremu policjanci odnaleźli skradziony rower. St.post. Krystian Ziółczyk i Dawid Rżanek szybko dotarli do amatora cudzego mienia a odzyskany rowerek dziecięcy zwrócili mamie i jej pociechom.

5 kwietnia 2024 roku około godziny 14:30 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z koluszkowskiej komendy zostali wezwani w rejon supermarketu w związku z kradzieżą rowerka dziecięcego. Jak się okazało mama z dziećmi na kilka minut zostawiła rowerek pod płotem aby przez chwilę pospacerować z dziećmi. Kiedy wrócili jednośladu już nie było. Policjanci przejrzeli monitoring, na którym zauważyli mężczyznę wychodzącego ze sklepu, który wsiada do samochodu i podjeżdża bezpośrednio pod pozostawiony przy płocie rowerek. Następnie mężczyzna wkłada rowerek do bagażnika i odjeżdża. Policjanci ustalili markę i numer rejestracyjny pojazdu, natychmiast dotarli do właściciela samochodu, który na widok mundurowych stwierdził, iż wie z jakiego powodu jest ich wizyta. Mężczyzna oddał rower dziecięcy, tłumacząc się tym, iż myślał że został on porzucony. Policjanci wręczyli mężczyźnie mandat a rower odwieźli do prawowitego właściciela. Mama z dziećmi bardzo się ucieszyła na widok odzyskanego jednośladu.
W dniu 9 kwietnia 2024 roku do siedziby komendy powiatowej w Koluszkach dzieci osobiście przyniosły pracę plastyczną, którą wykonały własnoręcznie. Na rysunku jest też dokładnie przedstawiony wizerunek interweniujących policjantów. Jest to największy dowód wdzięczności i wielka satysfakcja dla policjantów za tak wyrażone wielkie słowo ,,dziękujemy”.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Na zielonym tle rysunki dwóch policjantów, radiowozu, czerwonych serduszek i napis Dziękujemy!
Powrót na górę strony