Informacje

Nie ma tolerancji dla piratów drogowych!

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego w ciągu jednego dnia podjęli kontrole drogowe wobec trzech kierowców. Dwóch z nich pędziło z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym a następny wyprzedzał na przejściu dla pieszych i kierował samochodem pomimo przekroczonej liczby punktów karnych. Kierujący w wieku od 37 do 24 lat stracili prawo jazdy.

19 kwietnia 2024 roku policjanci ruchu drogowego z Koluszek tuż po godzinie 10:00 w Tuszynie i gminie podjęli kontrole drogowe, podczas których najpierw 37-letni kierujący przekroczył prędkość o 53 km/h pędząc z prędkością 103 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Następnie w Tuszynku Majorackim policjanci zauważyli rozpędzonego volkswagena, którym kierował 30-latek. Który również przekroczył prędkość o 52 km/h. Obaj kierujący stracili prawo jazdy i otrzymali mandaty w wysokości 1 500 złotych i 13 punktów karnych.
Kilka godzin później policjanci zauważyli w Tuszynie na drodze krajowej nr 12 renault, którego kierujący wyprzedzał bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Jak się okazało 24-latek kierował samochodem pomimo przekroczonej liczby punktów karnych. Stracił prawo jazdy a teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, ponieważ odmówił przyjęcia mandatu tłumacząc się tym, iż wydawało mu się, że nie ma w tym miejscu przejścia dla pieszych dla tego nie sądził że popełnia wykroczenie.
Policjanci przypominają! Kto wyprzedza pojazd na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem podlega karze grzywny nie niższej niż 1 500 złotych.
Jazda z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Każdy, kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu, odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Zarejestrowany pomiar prędkości na urządzeniu.
Powrót na górę strony