Informacje

Kolejne uderzenie koluszkowskich policjantów w przestępczość

5 osób zatrzymanych w wieku 20-45 lat, ponad 60 gramów narkotyków, 6 nielegalnych automatów do gier, poszukiwana 20-latka - to bilans pracy koluszkowskich kryminalnych. 30-latek został tymczasowo aresztowany za posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Trzej mężczyźni usłyszeli również zarzuty posiadania środków odurzających. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Łódź Widzew.

10 maja 2024 roku około godziny 19:30 koluszkowscy kryminalni mając doskonałe rozeznanie w środowisku przestępczym pojawili się w Andrespolu. Tam zaczęli obserwować teren wokół budynków gospodarczych. Po pewnym czasie zauważyli w pobliżu mężczyznę poruszającego się fordem. Policjanci mieli podejrzenia, iż kierowca może mieć przy sobie środki odurzające. Podczas kontroli 45-letniego mieszkańca Andrespola znaleźli przy nim mefedron i tabletki ecstasy. Kryminalni weszli również do obserwowanego wcześniej budynku gdzie ujawnili 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych, które obsługiwał 24-letni warszawianin. Na zapleczu lokalu policjanci zabezpieczyli amfetaminę i kolejne tabletki ecstasy. Podczas czynności jakie wykonywali policjanci w budynku pojawiła się 20-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat, którzy podjechali na miejsce peugeotem. Kiedy zorientowali się, że w pomieszczeniu są policjanci próbowali uciekać. Zostali natychmiast obezwładnieni i zatrzymani. 20-latka była poszukiwana przez lubelską policję, 30-latek miał przy sobie również narkotyki. Natomiast 37-letni kierujący peugeotem miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a w samochodzie ukryte również środki odurzające. 5 osób zostało zatrzymanych, koluszkowscy kryminalni zabezpieczyli ponad 60 gramów środków odurzających, 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Dowody zebrane w sprawie pozwoliły na przedstawienie 30-latkowi prokuratorskiego zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Trzej mężczyźni w wieku 24-45 lat usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzącemu nielegalny proceder grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Łódź Widzew.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant z opaską na ramieniu z napisem policja jest pochylony przy czarnym samochodzie.
  • Policjant z opaską na przedramieniu z napisem policja siedzi przy biurku na którym leżą narkotyki w foliowych małych torebeczkach.
  • Narkotyki i pieniądze leżą na blacie stołu.
Powrót na górę strony