Informacje

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Dzięki spostrzegawczości i zaangażowaniu świadka policjanci zatrzymali w gminie Nowosolna 39-letniego kierowcę opla, który jechał na „podwójnym gazie”. Miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

25 maja 2024 roku tuż po godzinie 12:00 oficer dyżurny koluszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w gminie Nowosolna doszło do ujęcia nietrzeźwego kierowcy opla przez jednego ze świadków. Pierwsi na miejscu zjawili się łódzcy policjanci i ustalili, iż naoczny świadek zauważył kierującego oplem, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna natychmiast zareagował i na pobliskim skrzyżowaniu wykorzystał moment i uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu wyciągając kluczyki ze stacyjki, po czym wezwał policyjny patrol. Jak się okazało kierującym oplem był 39-letni mieszkaniec Łodzi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 39-latek odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koluszkowscy policjanci.
Dziękujemy świadkowi za szybką reakcję, która być może zabiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego ważne jest, aby nie pozostawać objętym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony