Informacje

Policyjny pościg za 48-latkiem

Miał zatrzymane prawo jazdy i przestraszył się kontroli policjantów ruchu drogowego. Zaczął uciekać, porzucił uszkodzony samochód i pieszo uciekł do lasu. Już po krótkim czasie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 48-letni mieszkaniec Tuszyna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowa pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyźnie łącznie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

25 maja 2024 roku około godziny 9:00 koluszkowski patrol ruchu drogowego w Tuszynie zauważył jadącą skodę. Policjanci postanowili skontrolować kierującego, jednak ten nie zastosował się do wydawanego polecenia przez mundurowych i zwiększając prędkość zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za skodą dając sygnały do zatrzymania się. Kierujący nie reagował na wydawane polecenia przez policjantów i kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie porzucił samochód i pieszo zaczął uciekać w głąb lasu. Już po krótkim czasie 48-letni mieszkaniec Tuszyna został zatrzymany. Mężczyzna przyznał, iż przestraszył się policyjnej kontroli, ponieważ ma cofnięte uprawnienia do kierowania, dlatego zaczął uciekać. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień za co grozi kara do 5 lat więzienia. Samochód, którym się poruszał nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Postępowanie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.
Policjanci apelują! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli osoba nie stosuje się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza to policjant może użyć siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego wobec takiej osoby.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony