Informacje

Policjanci zatrzymali 29-latka za przekroczenie prędkości i złamanie sądowego zakazu

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. 29-latek przekroczył prędkość o 89 km/h, miał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.

28 maja 2024 roku tuż po godzinie 17:00 w Tuszynie policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód bmw. 29-letni kierujący jechał z prędkością 189 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Jednak to nie koniec jego przewinień. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Jazda z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Każdy, kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu, odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Widok białego samochodu na mierniku prędkości.
Powrót na górę strony