Dzielnicowy bliżej nas

O służbie w Policji

Koluszkowscy policjanci spotkali się z uczniami klas ósmych, których już za kilka miesięcy czeka wybór dalszej drogi kształcenia. Mundurowi przybliżyli młodzieży na czym tak naprawdę polega codzienna służba w niebieskim mundurze i jak wygląda struktura organizacyjna formacji.

Policjant to nie tylko umundurowany funkcjonariusz w białej czapce, którego często widzimy na drodze. To przede wszystkim ludzie z różnorodnymi zainteresowaniami i pasjami, gdzie praca umożliwia im rozwój na różnych płaszczyznach. Koluszkowscy policjanci 19 października 2022 roku spotkali się z ósmoklasistami Szkoły Podstawowej numer 1 w Koluszkach w ramach promocji zawodu. Jest to moment, w którym młodzi ludzie zastanawiają się co chcą robić w dorosłym życiu, ukierunkowują się. Mundurowi przedstawili im jakie wydziały funkcjonują w policji, począwszy od służby prewencyjnej szczegółowo omówili na czym polega praca w ogniwie patrolowo - interwencyjnym, zespole do spraw wykroczeń czy nieletnich, jak również czym zajmuje się dzielnicowy. Młodzież dowiedziała się o służbie w wydziale kryminalnym i z jakich zespołów składa się taki wydział. Zainteresowanie wzbudziły też funkcje jakie pełnią: oficerowie dyżurni, instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego, taktycy i technicy interwencji, przewodnicy psów, technicy kryminalistyczni, poszukiwacz, oficer prasowy. Uczniowie poznali sprzęt jakim się posługują policjanci i pojazdy służbowe ruchu drogowego czyli motocykle, radiowozy oznakowane i nieoznakowane. Na czym polega służba w policji konnej i wodnej, laboratorium kryminalistycznym czy w służbach specjalnych. Policjanci przedstawili również zasady rekrutacji i cechy jakimi powinien wykazywać się przyszły kandydat do służby. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem służbą w mundurze i zadawali dużo interesujących pytań, na które mundurowi starali się szczegółowo odpowiedzieć.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • policjantka siedzi za biurkiem na wprost uczniów siedzących przed nią w ławkach, z tyłu wyświetla się prezentacja multimedialna
  • policjant stoi na środku klasy gdzie siedzą w ławkach uczniowie
  • Policjant stoi z uczniami na środku klasy, wszyscy ustawieni są obok siebie w grupie
Powrót na górę strony