Informacje

Tragiczny wypadek w Lipinach

Koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Lipinach w gminie Nowosolna, na drodze krajowej 72. W zdarzeniu udział brały trzy pojazdy: ford, honda i kia. Na miejscu śmierć poniosła 67-letnia pasażerka kii, a 92-letni kierujący fordem zmarł w szpitalu. Na miejscu przez kilka godzin policjanci wykonywali czynności oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia.

10 kwietnia 2023 roku około godziny 12:30 w Lipinach w gminie Nowosolna na drodze krajowej 72 w kierunku Brzezin doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, że 92-letni kierujący fordem nie zachował należytej odległości od poprzedzającej go hondy i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu czym doprowadził do zderzenia z kią. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 67-letnia pasażerka pojazdu marki kia. 92-letni kierujący fordem zmarł w szpitalu. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci z Koluszek, przesłuchiwali świadków, wykonywali oględziny i zabezpieczali miejsce zdarzenia. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury Łódź Widzew.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i szczególną uwagę na drodze, zwłaszcza podczas wykonywania wszelkich manewrów. Kierowcy powinni uważnie obserwować otoczenie pojazdu. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Wypadek drogowy, policjant w białej czapce i żółtej kamizelce stoi przy rozbitym samochodzie, obok stoi czerwony namiot z napisem straż.
Powrót na górę strony