Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Koluszkowscy kryminalni przy wsparciu policjantów z rzgowskiego komisariatu, zatrzymali dwóch sprawców rozboju narodowości ukraińskiej, którzy 25 lutego br. w Rzgowie, popychają, a następnie uderzając pięściami po głowie i kopiąc po ciele doprowadzili mieszkańca Łodzi do stanu bezbronności by następnie dokonać kradzieży jego telefonu o wartości 350 zł. Sąd na wniosek prokuratury rejonowej nadzorującej postępowanie zastosował wobec mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło około godziny 19;00 25 lutego 2017 roku na terenie Rzgowa k/Łodzi. Z zawiadomienia 19 – letniego pokrzywdzonego będącego mieszkańcem Łodzi wynikało, że szedł on wraz z przyjaciółką i dwoma kolegami jedną z rzgowskich ulic, gdy został zaatakowany od tyłu przez dwóch mężczyzn, których chwilę wcześniej minęli na sąsiedniej ulicy. Mężczyźni, których kompletnie nie znał, posiadający obcy akcent, uderzyli go w twarz a następnie zepchnęli z drogi na przydrożne pole gdzie zaczęli go kopać po całym ciele. Chwilę później oddalili się a pokrzywdzony 19-letnie łodzianin zorientował się, że z wewnętrznej kieszeni jego kurtki, którą miał zapiętą na ekspres został skradziony telefon, którego wartość oszacował na 350 zł.

 

Wspólna praca policjantów z Koluszek i Rzgowa pozwoliła wytypować sprawców i doprowadzić do ich szybkiego zatrzymania. Mundurowi zapukali do drzwi wynajmowanego przez nich mieszkania na terenie Rzgowa, co było dla nich kompletnym zaskoczeniem. W trakcie przeszukania odnaleźli również skradziony telefon komórkowy. Zatrzymani mężczyźni to bracia narodowości Ukraińskiej w wieku 24 i 23 lata. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu zostali przewiezieni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora, sąd wobec obu mężczyzn zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.     

Powrót na górę strony