Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na spotkaniu z działkowcami z ROD Czyżeminek

Wraz ze zmianą pory roku i ożywieniem uśpionej przez okres zimowy przyrody w wielu ogrodach i na wielu działkach rozpoczęły się prace porządkowe. Działkowcy przywożą ze sobą sprzęt, który ma te prace ułatwić. Niemniej jednak by nie stać się ofiarą działań przestępczych i nie utracić swojego mienia, należy go odpowiednio zabezpieczyć. A jak to zrobić? Możemy się o tym dowiedzieć między innymi od dzielnicowego.

Majowy weekend był wyśmienitą porą do tego by spotkać się z działkowcami, dlatego 29 kwietnia 2017r. w godzinach popołudniowych st. sierż. Przemysław Frankowski -  dzielnicowy rejonu II w gm. Rzgów,  na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Czyżeminku (gm. Rzgów), przeprowadził z pasjonatami przyrody i wypoczynku na świeżym powietrzu, spotkanie w trakcie, którego podjęte zostały tematy związane z odpowiednim zabezpieczeniem altan działkowych przed włamaniami. W spotkaniu uczestniczyło 25 działkowców na czele z Prezesem ROD Czyżeminek Grzegorzem Wydrą oraz Członkiem Polskiego Związku Działkowców, Okręgowego Zarządu w Łodzi - Katarzyną Borkowską. Dzielnicowy odpowiadał na nurtujące działkowców pytania i przyjmował wnioski. W trakcie spotkania, które odbyło się na łonie przyrody, dzielnicowy przekazał jego uczestnikom ulotki informujące o specyfice działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” , oraz aplikacji na urządzenia mobilne ,,Moja komenda” pozwalającej na szybkie ustalenie oraz kontakt ze swoim dzielnicowym.

( całkowicie bezpłatną aplikację, która działa również w trybie offline, można pobrać ze strony znajdującej się pod wskazanym linkiem ):

→  APLIKACJA MOJA KOMENDA ←

Spotkania dzielnicowych ze społeczeństwem są na dzień dzisiejszy jedną z podstawowych form kontaktu lokalnych społeczności z policją. W ramach nowej koncepcji pełnienia służby przez dzielnicowych jakie zakłada wdrożony przez MSWiA program o nazwie  ,,Dzielnicowy bliżej nas” , to właśnie Ci mundurowi są policjantami ,,pierwszego kontaktu”. Dlatego też inicjują oni wiele spotkań w trakcie, których mogą promować różnorodne programy prewencyjne zapobiegające przestępczości i poprawiające bezpieczeństwo. Ponadto istnieje możliwość bezpośredniej wymiany informacji i niemal natychmiastowe skupienie się nad konkretną problematyką. Spotkania z dzielnicowymi cieszą dużym zainteresowaniem wielu grup społecznych i z pewnością z niemniejszym zaangażowaniem będą kontynuowane. Przedmiotowe spotkanie doprowadziło do pewnych ustaleń pomiędzy dzielnicowym i Zarządem ROD Czyżeminek, które zakłada wdrożenie autorskich rozwiązań mających na celu zapobieżenie działaniom przestępczym jak również tych związanych z zakłóceniem ładu i porządku na terenie ROD.

Powrót na górę strony