Informacje

Nietypowe zajęcia szkolne z udziałem dzielnicowego i policyjnego psa

Inicjatorem niecodziennych zajęć na świeżym powietrzu przeprowadzonych w Szkole Podstawowej w Woli Rakowej był dzielnicowy ze rzgowskiego komisariatu st. asp. Sebastian Swaczyna. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji a jednocześnie po przez interakcję pozwoliło dzieciom przyswoić wiele cennych informacji, które z pewnością podniosą ich bezpieczeństwo

Spotkanie odbyło się 17 maja 2017r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach – Filia w Woli Rakowej. W spotkaniu uczestniczyły maluchy z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie podstawówki. Podczas spotkania st.asp. Sebastian Swaczyna - dzielnicowy gm. Brójce  w sposób przystępny dla kolejnych grup wiekowych omawiał zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, sposobach zachowania przy spotkaniu niebezpiecznego psa, kontakcie z osobami nieznajomymi oraz poruszaniu się po drogach i sposobach ich bezpiecznego pokonywania.

Prócz zajęć edukacyjnych, przewodnik psa policyjnego mł.asp. Robert Wójt wraz z swoją czworonożną podopieczną Essą zaprezentował pokaz policyjnej tresury i posłuszeństwa. Możliwość uczestnictwa w takim pokazie była dla uczestników spotkania nie lada atrakcją. Do udziału w spotkaniu dzielnicowy zaprosił również druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rakowej. Maluchy miały możliwość usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i bojowego wozu strażackiego. W spotkaniu, które wyzwoliło mnóstwo pozytywnych emocji uczestniczyła również dyrekcja szkoły i pracownicy oświaty.  Spotkanie odbyło się w ramach założeń programu  wdrożonego przez MSWiA  ,,Dzielnicowy bliżej nas” , które zakłada między innymi szeroki kontakt ze społeczeństwem.    

Dzieci w ramach podziękowania dla dzielnicowego przekazały własnoręcznie wykonane prace plastyczne o tematyce związanej z tym niecodziennym spotkaniem.

Powrót na górę strony