Informacje

Koluszkowski dzielnicowy spotkał się z funkcjonariuszami SOK by rozmawiać o bezpieczeństwie

Dzielnicowy gminy Koluszki rozmawiał o bezpieczeństwie i zagrożeniach związanych z zażywaniem przez młodzież i dorosłych środków psychoaktywnych, podczas spotkania z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

Spotkanie miało miejsce w dniu 25 maja br. w siedzibie Posterunku SOK w Koluszkach przy ulicy Kolejowej. Inicjatorem a zarazem prelegentem spotkania był dzielnicowy gminy Koluszki mł.asp. Dariusz Pawlik. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei mający dużą styczność z podróżującą pociągami młodzieżą, mieli możliwość zapoznać się z zawartością walizki edukacyjnych zakupionej z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego i przekazanej do koluszkowskiej jednostki policji. Zawartość walizki to atrapy narkotyków oraz urządzeń i osprzętu służącego do przygotowywania, porcjowania, przechowywania i ważenia narkotyków.

 Rekwizyty stanowiące wyposażenie walizki ukazują część z metody i sposobów jakie znajduje dzisiejsza młodzież by skutecznie ukrywać przed innymi narkotyki lub inne podobnie działające substancje psychoaktywne. W rozmowie z f-szami SOK , dzielnicowy omówił również planowane działania z zakresu profilaktyki społecznej oraz poinformował o założeniach priorytetowych dla obsługiwanego rejonu służbowego na terenie, którego znajdują się również obszary kolejowe.

 Poruszył również zagadnienia związane z celami i kierunkami rozwoju programu  ,,Dzielnicowy bliżej nas”, zasady działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji ,,Moja komenda” .

 

Powrót na górę strony