Informacje

Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie łódzkim z Medalami za Zasługi dla Policji. Wśród uhonorowanych przedstawiciele powiatu łódzkiego wschodniego.

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się 14 lipca 2017 roku na terenie pl. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas oficjalnej części uroczystości Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach dokonał wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych oraz awansów policjantów na wyższe stopnie służbowe. Wśród odznaczonych medalami nadanymi na mocy Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za Zasługi dla Policji znalazła się Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom przy UM Koluszki - Małgorzata Szyszka-Nowak oraz Burmistrz Miasta Tuszyn - Witold Małecki. Okolicznościowe puchary z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, odebrali również policjanci z KPP Łódź-Wschód za zajęcie II miejsca w wojewódzkich eliminacjach ,,Patrol Roku 2017”.

Komendant Wojewódzki Policji insp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman byli gospodarzami tegorocznych wojewódzkich obchodów Święta Policji 2017 roku, które odbyły się 14 lipca w Tomaszowie Mazowieckim.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak oraz władze Tomaszowa - Prezydent  Miasta Marcina Witko i Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, także parlamentarzyści Ziemi Łódzkiej w osobach Anna Milczanowska i Piotr Polak oraz delegacja niemiecka z Prezydentem Policji Kraju Związkowego Brandenburgia  Hansem Jurgenem Morke na czele, a także przedstawiciele samorządów województwa łódzkiego, duchowieństwa i delegacje innych służb mundurowych oraz stowarzyszeń.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Policjantów i Pracowników Policji celebrowaną przez księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego. Następnie uczestnicy uroczystości z pododdziałami policji przemaszerowali na Plac Kościuszki , gdzie Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach przyjął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości podinsp. Krzysztofa  Laseckiego o rozpoczęciu apelu z okazji Święta Policji, po czym Zastępca Komendanta Głównego Policji dokonał przeglądu pododdziałów zgromadzonych na tomaszowskim rynku.

Kolejnym punktem apelu było wręczanie odznaczeń państwowych i resortowych oraz awansów policjantów na wyższe stopnie służbowe. Z okazji tegorocznego Święta Policji Prezydent RP Andrzej Duda przyznał 80 policjantom Medale za Długoletnią Służbę: 7 złotych, 63 srebrnych i 10 brązowych medali. Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przyznał Odznaki Zasłużony Policjant: 6 złotych, 12 srebrnych oraz 71 brązowych odznaczeń.

Ponadto Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował 4 osoby Srebrnym Medalem i 24 osoby Brązowym Medalem Za Zasługi dla Policji.

            Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka po uwzględnieniu wniosku Komendanta Powiatowego Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, medale za Zasługi dla Policji nadano :

 

Srebrny medal :

Małgorzata Szyszka-Nowak

Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom

- UM Koluszki

 

Brązowy medal :

Witold Małecki

Burmistrz Miasta Tuszyn

 

Zarówno p. Małgorzata Szyszka-Nowak jak i Witold Małecki, pełnią funkcje publiczne a ich działalność w głównej mierze ma na celu realizację zadań z zakresu szerokorozumianego bezpieczeństwa. Oboje angażują się w różnego rodzaju inicjatywy będące także częścią działań Policji.

   Pani Małgorzata Szyszka-Nowak realizuje różnego rodzaju programy profilaktyczne , mające na celu kształtowanie właściwych postaw moralnych i społecznych, ściśle współpracując przy tym z Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP Łódź-Wschód. Od wielu lat angażuje się w różnego rodzaju projekty, mające wymiar profilaktyczny i dydaktyczny, które w szerszym kontekście przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego co jednocześnie odpowiada statutowym zadaniom Policji. Z dużym zaangażowaniem wspiera działania funkcjonariuszy Policji oraz pomaga w organizacji różnego rodzaju debat społecznych. Jest autorytetem zarówno jako człowiek jak i fachowiec z dziedziny psychologii i przeciwdziałaniu uzależnieniom, a jej postawa wyrażająca się wysokim poczuciem odpowiedzialności społecznej zasługuje na uznanie.  

   Pan Witold Małecki jako Burmistrz Miasta Tuszyn, niejednokrotnie udowodnił, że jest sprzymierzeńcem działań policji i jako gospodarz gminy Tuszyn dba o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy. Przez ostatnie lata wspierał on wielokroć działania Policji i wykazując się przy tym inicjatywą, realizował  zadania mające na celu zapobieganie  występowaniu przestępstw, wykroczeń i zjawisk kryminogennych zwracając jednocześnie  uwagę na istotne problemy związane z intensywnym rozwojem Gminy Tuszyn. Wykazując  ogromne zrozumienie dla spraw bezpieczeństwa niejednokrotnie wspierał inicjatywy, które w znacznym stopniu przyczyniały się do jego poprawy, wspierając  lokalny komisariat  zarówno finansowo po przez dofinansowanie zakupu radiowozów czy służb ponadnormatywnych, jak również rzeczowo i mentalnie. Dla dobra interesu społecznego, wyrażającego się w konieczności poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego realizuje działania mające na celu rozwój współpracy na szczeblu lokalnym, pomiędzy władzami samorządowymi a Policją. Wykazując w codziennej działalności samorządowej profesjonalizm, własną inicjatywę i zdolności organizatorskie, realizując przy tym inicjatywy zbieżne ze statutowymi działaniami Policji udowodnił, że jest osobą zasługującą na uznanie.

 

Na wyższe stopnie służbowe awans w garnizonie łódzkim otrzymało w lipcu 2017 roku 469 policjantów w tym: na stopień inspektora policji 3, młodszego inspektora policji 12, podinspektora policji 32, nadkomisarza policji 27, komisarza policji 22,  podkomisarza policji 1, aspiranta sztabowego policji 38, starszego aspiranta policji 37, aspiranta policji 51, młodszego aspiranta policji 25, sierżanta sztabowego policji 35, starszego sierżanta policji 58, sierżanta policji 51, starszego posterunkowego 77 funkcjonariuszy. 25 oficerów akty nominacji na kolejny stopień służbowy otrzymało podczas uroczystego apelu.

Po wręczeniu odznaczeń, medali i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne głos zabrali zaproszeni goście, składając życzenia wszystkim policjantom, pracownikom policji i ich rodzinom. Oficjalną część obchodów zakończyła defilada.

W godzinach popołudniowych na Rynku odbył się piknik dla mieszkańców Tomaszowa, podczas którego policjanci przygotowali szereg atrakcji takich jak: wystawa sprzętu służb mundurowych, konkursy dla dzieci, miasteczko ruchu drogowego, pokaz koni i psów służbowych, konkursy sprawnościowe, pokaz policyjnych antyterrorystów, przelot śmigłowca policyjnego nad terenem, gdzie odbywał się piknik. Podczas spotkania policjanci promowali także kampanie prowadzone pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz aplikację mobilną „Twoja Komenda”. Imprezie towarzyszyły koncerty chóru „Wołyńskie Słowiki” oraz koncert orkiestry policyjnej z KWP w Katowicach.

 Podczas Niebieskiego Pikniku wręczone zostały nagrody dla laureatów policyjnych konkursów i tak zwycięzcy „Dzielnicowy Roku”, Patrol Roku, Konkurs kynologiczny – pies do narkotyków i pies do materiałów wybuchowych, zostali uhonorowani przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego.

 

Specjalne wyróżnienie oraz okolicznościowy puchar i gratyfikację finansową otrzymali:

sierż. Artur Niźnikowski - Posterunek Policji w Andrespolu

sierż. Przemysław Strumian -  Komisariat Policji w Rzgowie

za zajęcie II Miejsca w wojewódzkich elimanacjach konkursu ,,Patrol Roku 2017”

więcej informacji pod n/w linkiem :

 

Turniej par patrolowych „Patrol Roku 2017”

 - policjanci z KPP Łódź-Wschód kolejny raz wśród najlepszych !!!

 

Po raz kolejny gazeta „Dziennik Łódzki” przeprowadziła konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku”. To czytelnicy głosując na swojego dzielnicowego wyłonili zwycięzców. I tak „Najpopularniejszym Dzielnicowym 2017 roku” został mł.asp. Łukasz Wróbel (KMP Piotrków Trybunalski) otrzymując 20824 głosy, na drugim miejscu uplasował się st.sierż. Dariusz Gumiński (KP w Uniejowie) 19925 głosów zaś trzecie miejsce zajął asp.szt. Adam Pietruszewski (KPP Zgierz), który otrzymał 17275 głosów. Oczywiście policjanci otrzymali upominki od redakcji gazety oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

 

Wyk. mat. KWP Łódź

Więcej informacji oraz fotorelacje dostępne również pod n/w linkami :

 

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Garnizonie Łódzkim 2017

 

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W GARNIZONIE ŁÓDZKIM 2017

- KPP Tomaszów Maz.

Dziennik Łódzki – Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Garnizonie Łódzkim 2017

 

  • Srebrny medal : Małgorzata Szyszka-Nowak Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom UM Koluszki

  • Brązowy medal : Witold Małecki Burmistrz Miasta Tuszyn