Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi wśród najmłodszych

Jednym z obowiązków każdego z dzielnicowych jest wykazanie zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Tym razem policjanci pierwszego kontaktu z tuszyńskiego Komisariatu poświęcili swój czas w służbie dla najmłodszych, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

W dniu 24 sierpnia 2017r. dzielnicowi Komisariatu Policji w Tuszynie-   mł.asp. Łukasz Kosmala- oraz mł.asp. Mariusz Krysiak zgodnie z programem ,,Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowali spotkanie dla dzieci w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W trakcie spotkania z milusińskimi omówiono zagadnienia związane tematycznie z założeniami ogólnopolskiej kampanii MSWiA -  "Kręci mnie bezpieczeństwo", dot. zasad bezpiecznego korzystania z rowerów, dróg publicznych oraz obiektów sportowych. Policjanci odnieśli się do przykładów prawidłowego poruszania się po drogach zarówno jako pieszy czy tez rowerzysta, przypomnieli również o konieczności stosowania odblasków w porze wieczorowej i nocnej. Kolejnym tematem, jaki podjęli dzielnicowi był bezpieczny powrót do szkoły. Jak wiadomo wszystko to w celu poszerzenia świadomości najmłodszym w zakresie ich własnego bezpieczeństwa.
Dzieci uczestniczące w spotkaniu były aktywne i zadawały pytania, na które mundurowi udzielali odpowiedzi. Atrakcją dla najmłodszych była możliwość przyjrzenia się z bliska służbowemu wyposażeniui policjanta oraz pokaz radiowozu. Na koniec spotkania dzieciaki miały niecodzienną okazję, aby wsiąść do policyjnego samochodu i nawet wykonać sobie pamiątkową fotografię. Dzięki temu spotkanie poza wdrażaniem zagadnień profilaktycznych było efektywną promocją zawodu policjanta.

Przeprowadzona pogadanka była również okazją do rozpowszechniania wzdrożonej "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", przybliżono instruktaż obsługi wymienionego pragramu oraz założony cel, jakim jest poprawa bezpieczeństwa oraz eliminowanie zagrożeń występujących w społeczeństwie.

Powrót na górę strony