Informacje

Zawsze w służbie społeczeństwu…

Łódzki policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał na terenie gminy Koluszki nietrzeźwego kierującego. Sposób jazdy mężczyzny jadącego osobowym citroenem wzbudził jego podejrzenia co do stanu trzeźwości. Zatrzymał pojazd, a jego kierowcy uniemożliwił kontynuację jazdy, odbierając kluczyki. Policjanci z koluszkowskiej drogówki potwierdzili przypuszczenia funkcjonariusza, bowiem badanie wykazało, że 57-letni kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sadem.

Mundurowy z łódzkiego garnizonu policji w niedzielne popołudnie 25 marca br. jechał swoim osobowym oplem przez miejscowość Różyca w gminie Koluszki. Zauważył jadącego przed nim osobowego citroena, którego kierujący wykonywał podejrzane manewry jadąc tzw. wężykiem.  To niepewne zachowanie kierującego od razu wzbudziło czujność funkcjonariusza, który wyprzedził citroena i stopniowo zwalniając zmusił jego kierowcę do zatrzymani pojazdu. Podczas rozmowy funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny woń alkoholu i natychmiast uniemożliwił mu kontynuację jazdy wyciągając ze stacyjki kluczyki. Powiadomił również koluszkowskich stróżów prawa. Wykonane przez mundurowyvh z wydziału ruchu drogowego badanie stanu trzeźwości 57-letniego mieszkańca gminy Koluszki wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Odpowie także przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia mundurowi udowadniają, że policjant jest zawsze na służbie i musi być przygotowany na każdą okoliczność reagując na niespodziewane interwencje, nawet gdy w służbowym grafiku ma wolne…  

Powrót na górę strony