Informacje

Na elektrycznych rowerach dbają o bezpieczeństwo w gminie Andrespol

Sprzyjające warunki pogodowe i słoneczna pogoda za oknem to czas wzmożonej aktywności rowerzystów oraz pieszych. By zapewnić wszystkim odpowiedni poziom bezpieczeństwa, dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu rozpoczęli pełnić służbę przy wykorzystaniu rowerów z napędem elektrycznym.

Z całą pewnością można stwierdzić, że w miniony weekend sezon rowerowy ruszył na dobre i wiele osób wyjechało na drogi swoimi jednośladami. Było to również wyraźnie zauważalne na terenie gminy Andrespol. Wyśmienita aura pogodowa sprzyja również spacerom po łonie natury. Często piesi i rowerzyści zapuszczają się w miejsca, które są niedostępne dla policyjnych radiowozów. Dlatego andrespolscy dzielnicowi zamieniają radiowóz na elektryczne rowery, które wykorzystywane będą w codziennej służbie obchodowej na terenie podległym Posterunkowi Policji w Andrespolu.

Patrole rowerowe będzie można spotkać na ścieżkach rowerowych, skwerach, terenach leśnych oraz w miejscach wypoczynku. Jak pokazuje doświadczenie koleżanek i kolegów z innych jednostek policji na terenie kraju, w wielu przypadkach będą mieli oni przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz pełniących służbę pieszo. Na krętych, wąskich uliczkach oraz w miejscach trudno dostępnych mundurowi na rowerach znacznie szybciej będą mogli dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Wspomaganie elektryczne pozwoli natomiast pokonać mundurowym znaczny dystans nie generując jednocześnie dużego zmęczenia. Naładowany akumulator wspomaga cyklistę na dystansie nawet 120 kilometrów i pozwala utrzymać przez dłuższy okres większą prędkość, w przeciwieństwie do tradycyjnych jednośladów.

Rowery jakie będą wykorzystywane przez andrespolskich dzielnicowych zakupione zostały w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata  2016 i 2017”. Więcej na temat realizowanych w trakcie programu działań pisaliśmy 19 grudnia 2017 r. Informacje te dostępne są pod n/w linkiem:

Konferencja finałowa dot. Programu MSWiA ,,Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka w Wiśniowej Górze

Powrót na górę strony