Informacje

Uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu sprawcy kolizji drogowej

1 sierpnia 2018 roku na drodze krajowej nr 91 w Rzgowie, 52-letni kierowca osobowego opla mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Pokrzywdzony dogonił nieodpowiedzialnego kierującego i uniemożliwił mu kontynuację zabójczych manewrów na drodze, które zagrażały życiu jego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci bezmyślnemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

1 sierpnia 2018 roku, kilkanaście minut po godzinie 22:00 dyżurny koluszkowskiej komendy policji, otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 35-letniego kierującego audi, iż ten w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 91 z ulicą Pabianicką w Rzgowie ujął nietrzeźwego kierującego osobowym oplem, który uderzył w tył jego pojazdu. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni sprawca kolizji miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Z relacji świadka zdarzenia wynikało, iż jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Łodzi zauważył, iż styl jazdy kierującego poruszającego się tuż za nim, może wskazywać na jego nietrzeźwość. Miał on problemy z utrzymaniem pojazdu na jednym pasie ruchu i poruszał się tzw. wężykiem. Gdy na terenie Rzgowa w rejonie skrzyżowania drogi krajowej z ulicą Pabianicką pojazdy zatrzymały się przed sygnalizacją świetlną, 35-latek postanowił zweryfikować swoje podejrzenia. Opuścił pojazd i ruszył w kierunku stojącego za nim opla. Wówczas siedzący za jego kierownicą mężczyzna, próbował gwałtownie ruszyć uderzając w tył osobowego audi. 35-latek zachowując ,,zimną krew” natychmiast zareagował, otwierając drzwi i wyciągając ze stacyjki opla kluczyki. Wykazując obywatelską postawę, nie pozwolił na kontynuację zabójczej jazdy.

52-latek za swoje lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło doprowadzić do groźnego wypadku  a nawet czyjejś śmierci, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj!

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza  szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony