Informacje

Wyróżnienie dla licealistki z Tuszyna

Młoda uczennica tuszyńskiego liceum wykazała obywatelską postawę i nie dopuściła do tragedii na drodze, eliminując z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Za takie odpowiedzialne zachowanie została nagrodzona i wraz z uczniami swojej klasy wzięła udział w niecodziennej wycieczce. Na licealistów czekały wyjątkowe atrakcje i z pewnością ta przygoda zapadnie w ich pamięci na długi czas.

Jak wcześniej informowaliśmy ( link: Licealistka ujęła nietrzeźwego kierującego ), jedna z uczennic klasy III L.O w Tuszynie, wykazała  opanowanie i odwagę w sytuacji, która wymagała natychmiastowego działania. Była ona świadkiem zdarzenia drogowego, w którym udział brał nietrzeźwy motorowerzysta. Młoda kobieta mając w sobie dużo empatii chciała pomóc mężczyźnie, który w trakcie jazdy przewrócił się na jednośladzie. Jak się jednak szybko zorientowała mężczyzna był pod silnym wpływem alkoholu. Uniemożliwiła mu kontynuowanie dalszej jazdy i wezwała policjantów.

                Takie zachowanie zasługuje na wyróżnienie, dlatego Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski przy współpracy z władzami samorządowymi w Tuszynie dla nastolatki oraz jej szkolnych koleżanek i kolegów, zorganizował wycieczkę na teren Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej 71.

                W trakcie pobytu uczniów na terenie OPP mogli oni przyjrzeć się ćwiczeniom pododdziałów zwartych wykorzystywanych do tłumienia agresywnego tłumu a w tym, jak wyglądają ćwiczenia twardej i miękkiej pirofobii oraz jakie działania prowadzi się z wykorzystaniem policyjnej armatki wodnej tzw. ,,Tajfuna”. Ponadto uczniowie uczestniczyli również w specjalnie przygotowanym na te okazję pokazie pracy pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi oraz pracy specjalistycznego robota do przenoszenia niebezpiecznych ładunków. Jeden z uczniów miał również sposobność przymierzenia saperskiego kombinezonu chroniącego policyjnych pirotechników przed skutkami wybuchu tzw. ,,ładunku pułapki”. Antyterroryści zaprezentowali również swoje uzbrojenie wykorzystywane w akcjach specjalnych.

                Następnie grupa młodzieży wzięła udział w pokazie pierwszej pomocy prowadzonym przez policyjnych medyków. Zdobytą podczas pokazu wiedzę oraz własne umiejętności można było sprawdzić na fantomach medycznych symulujących realne zagrożenie zdrowia i życia człowieka.

                Kolejnym punktem niecodziennego wydarzenia była wizyta w sekcji policyjnych pilotów, którzy po krótkim zapoznaniu ze specyfiką swojej służby pozwolili na to by każdy z uczestników spotkania mógł usiąść za sterem  policyjnych śmigłowców.  

                W trakcie wycieczki, bohaterska licealistka została wyróżniona przez Komendanta Komisariatu Policji w Tuszynie tj. podinsp. Sławomira Wilenczyc , który na jej ręce złożył specjalne podziękowania kierowane od Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego oraz wręczył mały upominek w postaci słodyczy i policyjnych gadżetów.

                Przedstawicielka OPP w Łodzi sierż. sztab. Ewelina Mazur wręczyła również nastolatce  upominek w postaci policyjnej maskotki garnizonu łódzkiego tj. kom. Błysk.

                Uczestnicy wycieczki, stojący na progu dorosłości, którzy lada moment będą zdawali egzamin dojrzałości i staną przed wyborem kariery zawodowej podkreślają, iż wydarzenie to wpłynęło na postrzeganie przez nich policyjnej służby i nie wykluczają, że swoją przyszłość zwiążą właśnie z granatowym mundurem.  

Link do informacji o wydarzeniu : Wizyta na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi 

 

 

Powrót na górę strony